Názory, komentáře

Boj proti korupci v ČR v praxi

pondělí 13. prosinec 2010 07:49

Zima v metropoli
čtk

Jak je vidět z následující zprávy, nový primátor Prahy dokázal vzít boj proti korupci v hlavním městě opravdu za „správný konec“! Nebo se snad opět i jemu vloudila příslovečná „chybička“?  

 

PRAHA, 13. prosince 2010:  Město zlikvidovalo konkurenci firem na uklízení sněhu. Zakázku za miliardy dostal jediný uchazeč tendru.

Pražané tak nemají šanci zjistit, zda mohou být ulice lépe a levněji uklizené. Zatímco ještě loňskou zimu soupeřily v údržbě silnic hlavního města tři firmy, na úklid letošního sněhu má už monopol jediná společnost.

Pražský magistrát letos v létě dobrovolně zlikvidoval konkurenci, která fungovala v údržbě ulic metropole řadu let. K zadání zakázky za téměř osm miliard korun stačilo Technické správě komunikací (TSK), která pro magistrát údržbu města zajišťuje, znát nabídku jediného uchazeče.

 

Komentář autora:

Raději žádný!

Pavel Victorin

autorV. Harokovi18:4613.12.2010 18:46:03
Vojtěch HarokV tomto je primátor Svoboda nevinně,13:4313.12.2010 13:43:13

Počet příspěvků: 3, poslední 13.12.2010 18:46:03 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.

Pavel Victorin

Pavel Victorin

Příležitostné aktuality k celospolečenskému dění se zaměřením na techniku, zejména stavebnictví a kulturu.

Jsem inženýr, stavař, od loňského roku v důchodu, s částečnými pracovními aktivitami. Mými hobby jsou stavebnictví, architektura, malířství, historie XX. stol., zejména Hitlerovská III. Říše a Baťův Zlín, fyzika, filmy, rocková hudba a jazz, letectví, auta a literatura odborná a faktu. Žiji spokojeně v Praze. Fyzicky jsem bez viditelných problémů. Jsem voličem ODS, byť s výhradami.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy